Medycyna alternatywna odnosi się do grupy praktyk i produktów medycznych, które nie są obecnie klasyfikowane jako medycyna konwencjonalna. Ponieważ jednak po latach badań i rozwoju więcej medycyny alternatywnej i terapii okazuje się skutecznych i bezpiecznych, niektóre z nich zostały zaakceptowane jako rodzaj medycyny głównego nurtu. Wiele z nich jest również oferowanych jako oficjalne kursy w szkołach medycznych.

Obecnie praktyki alternatywne można podzielić na pięć głównych kategorii:

  • Alternatywne systemy medyczne.
  • Praktyki ciało-umysł.
  • Leczenie biologiczne.
  • Metody manipulacyjne.
  • Terapie energetyczne.

Przeczytaj więcej o medycynie alternatywnej.

Dlaczego ludzie wybierają medycynę alternatywną?

Ludzie często podchodzą do medycyny alternatywnej, jeśli cierpią na raka lub choroby przewlekłe. Wielu zwróciło się również do medycyny alternatywnej po tym, jak nie wyleczyli się konwencjonalnymi metodami leczenia. W rezultacie naturalna medycyna alternatywna rozprzestrzenia się obecnie na całym świecie. Stają się bardziej pożądane dla osób szukających pomocy medycznej.

Stosowanie naturalnej medycyny alternatywnej w celu uniknięcia skutków ubocznych konwencjonalnego leczenia

Zgodnie z dokumentacją medyczną i wynikami, istnieje ponad czterdzieści rodzajów typowych skutków ubocznych, które mogą być spowodowane konwencjonalnym leczeniem. Niektóre przykłady skutków ubocznych obejmują uszkodzenie komórek krwiotwórczych i ważnych narządów, utratę apetytu, obrzęk, zasinienie i zmęczenie.

Jednak na rynku dostępnych jest wiele naturalnych alternatywnych metod leczenia, które mogą poprawić ogólne samopoczucie bez powodowania skutków ubocznych. W przeciwieństwie do konwencjonalnych metod leczenia, będziesz także lepiej rozumieć swoje ciało, samodzielnie podejmować decyzje i odgrywać bardziej decydującą rolę w swojej drodze do leczenia.

Opierając się na światowych referencjach i doświadczeniach użytkowników, jest oczywiste, że niektóre naturalne alternatywne leki i terapie mogą wzmocnić nasz układ odpornościowy i pomóc nam leczyć. Zamiast przechodzić bolesne operacje lub przyjmować paskudne leki, zapewniają ludziom naturalną opcję pomocy organizmowi w walce z chorobami. Pozwala nam również mieć pozytywne i pełne nadziei prognozy na przyszłość.

Kilka przykładów naturalnej medycyny alternatywnej:

  • Akupunktura.
  • Opieka chiropraktyka.
  • Reiki.
  • Medycyna ziołowa.

Przeczytaj więcej o skutkach ubocznych leczenia konwencjonalnego i naturalnej medycyny alternatywnej.

Terapia częstotliwością Rife'a - bezpieczna terapia energetyczna, która pomoże Ci poczuć się lepiej

Terapia częstotliwością Rife'a, oparta na teorii Royal Raymonda Rife'a, to zaawansowany rodzaj technologii, która synchronizuje fale mózgowe w celu osiągnięcia głębokich stanów relaksacji, pomaga przywrócić zdrowe częstotliwości wibracyjne komórek w naszych ciałach i leczy Cię zarówno na psychice i poziom fizyczny, aby osiągnąć lepsze samopoczucie.

To proces rezonansu. Każda część naszego ciała ma swój naturalny rezonans, a terapia wibracyjna częstotliwościowa opiera się na idei, że choroba jest wynikiem niezrównoważonych naturalnych rezonansów. Znajdując dokładną częstotliwość występowania niezrównoważonych patogenów i bakterii w organizmie, terapia częstotliwością Rife'a w bezpieczny i skuteczny sposób radzi sobie z chorobami. Jak twierdzi wielu ekspertów, jest to najnowocześniejsza metoda leczenia. Terapia Rife częstotliwości przynosi ulgę w bólu i dyskomforcie, zmniejsza negatywne emocje, poprawia jakość snu, leczy ostre i przewlekłe choroby oraz pozwala odzyskać kontrolę nad swoim zdrowiem.