Medycyna alternatywna i komplementarna są określane jako CAM w ogólności. Jest to skrót od nazwy medycyny komplementarnej i alternatywnej i jest to wspólna nazwa dla zabiegów medycznych i zdrowotnych, które nie są tradycyjnie ujęte w kategorii medycyny konwencjonalnej. Chociaż medycyna komplementarna i alternatywna są klasyfikowane jako ta sama kategoria, Amerykańskie Narodowe Centrum Zdrowia Uzupełniającego i Integracyjnego rozróżnia je według następującej definicji:

  • Medycyna komplementarna jest zdefiniowana jako leczenie nietradycyjne, które ma być stosowane razem z medycyną konwencjonalną.
  • Medycyna alternatywna jest definiowana jako leczenie nietradycyjne, które ma być stosowane zamiast medycyny konwencjonalnej.

Jakie są niektóre przykłady medycyny alternatywnej?

W przeciwieństwie do medycyny konwencjonalnej, która jest leczeniem specyficznym dla danego objawu i eliminuje choroby za pomocą leków, operacji lub promieniowania, medycyna alternatywna koncentruje się na motywowaniu organizmu do uzdrawiania poprzez leki ziołowe, stabilizację energii i inne naturalne podejścia.

Homoeopatia
Homoeopatia odnosi się do rodzaju medycyny naturalnej, która jest akceptowana na całym świecie w leczeniu chorób przewlekłych i ostrych. Opiera się on na teorii "like cures like" - poprzez stosowanie substancji, które powodują określone objawy, aby je również usunąć. W oparciu o tę teorię, leki homoeopatyczne mają na celu zwiększenie naszej zdolności do leczenia w sposób delikatny, który rzadko powoduje efekty uboczne.

Akupunktura
Akupunktura jest formą tradycyjnej medycyny chińskiej i jest najczęściej stosowana w leczeniu przewlekłych bólów, zapalenia kości i stawów oraz zaburzeń oddychania. Obecnie stosuje się ją również w leczeniu ogólnego stanu zdrowia i stresu. Poprzez wprowadzenie igieł w określone pozycje na południkach, tradycyjna medycyna chińska stosuje akupunkturę w celu przywrócenia równowagi przepływu energii (chi) w naszym organizmie. Jednak wielu zachodnich praktyków definiuje punkty akupunkturowe jako stymulację nerwów, tkanek i mięśni, która poprawia funkcje naszego organizmu w naturalnym procesie gojenia.

Leki ziołowe
Medycyna ziołowa, wywodząca się z różnych starożytnych kultur, jest rodzajem medycyny naturalnej, która wykorzystuje rośliny do leczenia chorób i utrzymania ogólnego zdrowia organizmu. Ma ona na celu przywrócenie organizmowi równowagi i odzyskanie zdolności do samoleczenia się. Obecnie leki ziołowe są stosowane w leczeniu chorób przewlekłych i ostrych dolegliwości, na przykład chorób układu krążenia, stanów zapalnych, oraz w celu utrzymania silnego systemu odpornościowego. Przez lata badań i rozwoju ludzie mogą obecnie przyjmować leki ziołowe nie tylko z całych ziół, ale także z herbaty, syropu, olejków eterycznych i tabletek.

Biofeedback
Biofeedback jest rodzajem alternatywnej metody, którą można nauczyć się od terapeuty biofeedbacku, aby przejąć kontrolę nad funkcjami organizmu i poprawić zdrowie fizyczne i psychiczne. Może być również stosowany w celu opanowania objawów chorób i ogólnego stanu zdrowia. W ciągu ostatnich kilku lat technika ta rozwinęła się i była promowana na całym świecie, dzięki czemu możemy teraz korzystać z biofeedbacku w klinikach i do użytku domowego. Korzyści płynące z biofeedbacku są atrakcyjne dla wielu osób, które dowiedzą się więcej o tej technologii. Pomaga on ludziom przejąć kontrolę nad swoim zdrowiem, zmniejsza zapotrzebowanie na leki i jest nieinwazyjny.

Spooky2 Skanowanie Biofeedback - pozwól swojemu ciału powiedzieć prawdę
Podczas wykonywania skanowania Spooky2 Biofeedback, na Twoje ciało nakładana jest zamiana częstotliwości. Tak jak opowiadanie komuś kłamstw wywołuje stres, który może być łatwo wychwycony przez poligraf, tak samo nasze ciało reaguje na częstotliwości tak samo, gdy wykonuje przeszukiwanie. Podczas zamiatania mogą wystąpić "naprężenia" w postaci zmian w przewodności skóry, tętna i zachowania sygnałów elektrycznych. Każda reakcja reprezentuje częstotliwość patogenu w Twoim organizmie lub użyteczną częstotliwość uzdrawiania dla ciebie. Częstotliwości te będą dokładnie rejestrowane, a pod koniec zamiatania będziesz miał listę częstotliwości. Jest to wynik skanowania Biofeedbacku - prawda przekazywana przez twoje ciało. Następnie można uruchomić wynik skanowania w generatorze częstotliwości Spooky2 do leczenia chorób i holistycznego leczenia. Spooky2 Skanowanie Biofeedback jest szybkim, precyzyjnym i potężnym narzędziem, które ma na celu pomóc w skutecznym i bezpiecznym leczeniu Twoich problemów zdrowotnych. Dzięki dokładnym programom uzdrawiania całego ciała chroni Ciebie i Twoją rodzinę przed bakteriami, chorobami i patogenami.