Ludzie, którzy ćwiczyli, muszą mieć to doświadczenie: po ćwiczeniach czujesz się tak dobrze i czujesz się zakochany w fitnessie. Jednak kiedy budzisz się następnego dnia, pojawia się wielkie poczucie bólu i nie chcesz się już ruszać.

Nie tylko ćwiczyć, jeśli ty:

  • Siedząc bez ruchu przed komputerem przez długi czas.
  • Zakupy w centrum handlowym przez cały dzień w wysokich obcasach.
  • Weź lot długodystansowy na cztery godziny.
  • Dwie duże skrzynie zostały przeniesione na górę ze stacji ekspresowej.

Wszystko to może powodować bóle ciała. Oprócz złej postawy ciała może powodować bolesność mięśni, brak rozluźnienia mięśni w czasie może również powodować bolesność. Dlatego też rozluźnienie mięśni w czasie jest również bardzo skuteczne dla poprawy bolesności mięśni.

Dlaczego chcesz rozluźnić swoje mięśnie?

To musi się zacząć od składu mięśni.

Możesz myśleć o mięśniach jak o wielu cienkich drutach miedzianych połączonych w druty miedziane, następnie niezliczone druty miedziane są owijane razem, aby stały się drutami elektrycznymi, a w końcu te druty są spięte w wiązki, aby stały się przewodami.

Zewnętrzna warstwa, która je owija, to powięź.

Mięśnie i powięzie odgrywają bardzo ważną rolę w naszym codziennym życiu i są wykorzystywane przez cały czas.

Dynamiczne rozciąganie mięśni przed ćwiczeniami może zapobiec kontuzjom sportowym. Zrelaksowanie się w czasie po ćwiczeniach może również przyspieszyć regenerację mięśni i rozładować odpady metaboliczne.

Jednak rozluźnienie mięśni nie powinno być przywilejem związanym z ćwiczeniami. Jeśli utrzymasz postawę ciała przez długi czas, np. siedząc, mięśnie staną się sztywne, a ty musisz pomóc im się rozluźnić w tym czasie.

Co się stanie, jeśli nie rozluźnisz swoich mięśni na czas?

Tylko wtedy, gdy mięśnie są rozluźnione, mogą mieć lepszą giętkość, a dobra giętkość może doprowadzić do koordynacji ciała. Brak rozluźnienia mięśni może zwiększyć ryzyko urazu.

Jeśli codzienna postawa ciała jest nieprawidłowa i powoduje pewne napięcie mięśni, z czasem będzie to również miało wpływ na postawę ciała. Na przykład, często pochylanie się do pracy może łatwo prowadzić do powstawania okrągłych ramion i garbów; nawyk chodzenia na palcach może powodować grube nogi.

Jeśli nie rozluźnisz swoich mięśni po ćwiczeniach, możesz najpierw odczuwać bolesność mięśni z opóźnieniem, a gdy uraz i napięcie mięśni się nagromadzą, pewnego dnia wybuchną i spowodują silny ból.

Jak rozluźnić mięśnie?

  • Rozciąganie statyczne

Stretching jest ważny dla rozluźnienia mięśni. Co więcej, rozciąganie po ćwiczeniach może również odgrywać rolę we wzmacnianiu efektu treningu.

Możesz postępować kursy naciągania na oprogramowaniu do ćwiczeń i poświęcać czas na codzienny trening. To, na co musisz zwrócić uwagę, to naturalne oddychanie podczas rozciągania i nie wstrzymywanie oddechu. Rozciągaj każdy mięsień przez około 30 sekund, a nie potrzebujesz zbyt wiele siły, po prostu poczuj odczucie pociągania za mięsień.

  • Masaż częściowy

Masaż jest bardziej efektywny dla rozluźnienia mięśni. Jeśli to możliwe, należy regularnie przychodzić do głównej służby zdrowia i prosić profesjonalistów o masaż. Albo wykonaj akupresurę w domu i użyj palców do ściśnięcia zmęczonych mięśni. Jedyną wadą jest to, że jest to trudniejsze.

  • Stosowanie częstotliwości leczniczej

Terapia częstotliwościowa lecznicza jest alternatywą dla tradycyjnego leczenia. Nie ma ona żadnych skutków ubocznych. Jeśli zamierzasz leczyć i odzyskać swoje mięśnie w naturalny sposób, terapia lecznicza z wykorzystaniem częstotliwości będzie dla Ciebie dobrym wyborem.

Spooky2 posiada największą na świecie bazę danych częstotliwości, która zawiera wiele korzystnych częstotliwości. Możesz użyć tych częstotliwości, aby wyleczyć siebie lub członków swojej rodziny.

W bazie danych Spooky2 możesz na przykład wybrać shell preset które lubisz i wybrać programy mięśniowe, aby wyleczyć swoje problemy z mięśniami. Ten obrazek pokazuje odpowiednią częstotliwość, którą możesz wykonać.