Czasem nie czujemy się dobrze, ale nie potrafimy zrozumieć, dlaczego mamy te dolegliwości. Może to być dlatego, że w organizmie jest wiele toksyn. Toksyna to rodzaj trucizny, która może zaszkodzić Twojemu organizmowi. Przez detoksykację można złagodzić lub po prostu usunąć te objawy. Oto kilka oznak świadczących, że możesz gromadzić wiele toksyn w organizmie.

Trądzik
Pod wpływem różnorodnych toksyn bakterie mogą wytwarzać wiele substancji toksycznych w naszym ciele, które mogą wchodzić do krwiobiegu i krążyć w ciele. Nasze ciało może z pewnością wyeliminować wiele z nich, ale czasami, gdy wydalenie jest zablokowane, niektóre z tych substancji zostaną wypuszczone przez skórę, co powoduje szorstką lub trądzik. Tymczasem brak mikroelementów, stres psychiczny, dieta o wysokiej zawartości tłuszczu lub węglowodanów może prowadzić do trądziku. Musimy więc zwrócić uwagę na higienę osobistą z zewnątrz, jak również wewnątrz ciała.

Zły oddech
Nawet mycie zębów każdego dnia rano i wieczorem, nadal nie pozwala niektórym ludziom pozbyć się zapachu. Bakterie w ustach mogą uwalniać zapachy produktów ubocznych. Może to też wskazywać, że masz dużo toksyn w organizmie, a wątroba i okrężnica mają pewne trudności z ich wyeliminowaniem.

Świąd skóry
Jeśli organy naszego ciała nie mogą wydalić wszystkich toksyn, to nasza skóra eliminuje nadmierne ilości toksyn poprzez proces pocenia się. Czasem pory w skórze zatykają się toksynami, co prowadzi do wielu reakcji alergicznych, takich jak swędzenie. Stymulacja zewnętrzna, nieregularne życie, stress, a także zaburzenia endokrynologiczne mogą obniżyć tę zdolność naszej skóry, a tym samym doprowadzić do świądu skóry.

Zaparcie
Jelito codziennie eliminuje odpady z ciała. Z powodu zaparcia, toksyny mogą zostać zatrzymane i mogą przeniknąć z powrotem do naszego krwiobiegu, co pozwala im dalej zatruwać ciało. Zaparcie może prowadzić do wielu schorzeń, takich jak problemy
żołądkowe, ból głowy i zmęczenie. Jest to również znak zatrucia toksynami w naszym ciele.

Sposoby detoksykacji ciała

Nawodnienie
Picie wystarczającej ilości wody jest naturalnym i podstawowym sposobem detoksykacji ciała. Woda spłukuje substancje chemiczne, z którymi się spotykamy, a także nawadnia organizm.

Dieta wysoko-błonnikowa
Żywność bogata w błonnik może zwiększyć objętość stolca, a dzięki zmiękczeniu, błonnik może sprawić skuteczniejsze przejście przez układ pokarmowy. Błonnik pomaga też w trawieniu pokarmu i odtruwa organizm.

Kontrolować stres
Stres może zwiększyć poziom toksyn i zmniejszyć zdolność wątroby do eliminacji toksyn. Zaleca się medytację i ćwiczenie duchowe, aby zrelaksować się i wzmocnić układ immunologiczny.

Naturalne odżywanie
Wybór żywności ekologicznej zmniejszy obecność nawozów chemicznych i pestycydów, które są wykorzystywane do celów komercyjnych. I rzeczywiście zielone warzywa i większość owoców może stymulować proces trawienia i detoksykacji.

Ćwiczenie
Praktykowanie różnych ćwiczeń, takich jak bieganie, pływanie i uprawianie sportu przez co najmniej jedną godzinę dziennie może poprawić krążenie krwi, co ułatwi wypłukać toksyny z organizmu. Lub możesz po prostu wyjść na spacer raz na jakiś czas. Zwykle, regularne uprawianie ćwiczeń pomoże utrzymać zdrowie i zabezpieczyć organizm przed toksynami.