Wypadanie włosów to obecnie powszechny problem ludzi. Wypadanie włosów przed 50 rokiem życia dotyka około połowy mężczyzn i jednej czwartej kobiet w Ameryce. Ponadto, liczba osób z wypadaniem włosów, zwłaszcza młodych ludzi, dramatycznie wzrosła w ostatnich latach z powodu zbyt dużego stresu.

Dlatego dziś dyskutujemy co powoduje wypadanie włosów i jak skutecznie pomóc w ich utracie.

Dlaczego ludzie cierpią na wypadanie włosów?

Człowiek ma od 100 000 do 150 000 włosów na głowie. Zazwyczaj człowiek traci około 100 włosów dziennie. Ale nie musisz się tym martwić, ponieważ jest to bardzo normalne. Zazwyczaj nie powoduje to zauważalnego przerzedzenia włosów na skórze głowy, ponieważ w tym samym czasie wyrastają nowe włosy. Do wypadania włosów dochodzi, gdy cykl wzrostu i wypadania włosów zostaje zakłócony lub gdy mieszek włosowy zostaje zniszczony i zastąpiony tkanką bliznowatą.

Przyczyny wypadania włosów mogą być różne, od prostych i tymczasowych (takich jak niedobór witamin) do bardziej złożonych (takich jak problemy zdrowotne).

Oto kilka najczęstszych przyczyn:

 • Wysokie ciśnienie
 • Dziedziczność rodzinna
 • Niektóre leki i suplementy
 • Zmiany hormonalne i stany chorobowe
 • Ciąża
 • Wiek
 • Niedoczynna tarczyca
  … …

Dla wielu osób utrata włosów ma wpływ nie tylko na ich wygląd. Może również prowadzić do utraty poczucia własnej wartości, powodować depresję, niepokój i inne problemy emocjonalne.

Jak pomóc w wypadaniu włosów?

1. Używanie programów Spooky2
Otwórz program Spooky2, a następnie przejdź do zakładki Programs.
Wpisz "Hair Loss" w pasku wyszukiwania i znajdź odpowiednie programy, których potrzebujesz zgodnie z opisem programu.

2. Wykorzystanie częstotliwości do określenia przyczyny wypadania włosów
Niepokój, zmartwienia i depresja (często ukryte i nie wyniszczające) mogą powodować wypadanie włosów. W bazie danych Spooky2 znajduje się wiele programów dla depresji, lęków, równoważenia podwzgórza i PTSD. Wpisz "balance" i inne powiązane słowa w zakładce Programs.

Więc co musisz zrobić najpierw jest dowiedzieć się, co powoduje utratę włosów. A następnie, uruchomienie powiązanych częstotliwości. Byłby to również skuteczny sposób na leczenie wypadania włosów.

3. Wypróbowanie programów olejków eterycznych
Olejki eteryczne są pozyskiwane z roślin za pomocą takich metod jak destylacja lub odparowanie. Zawierają one silne właściwości chemiczne, które mogą być korzystne dla zdrowia. Tak więc, olejki eteryczne są również dobrym wyborem na wypadanie włosów.

Spooky2 baza danych ma wiele częstotliwości o olejku eterycznym. Możesz bezpośrednio przeszukiwać te programy.

Na przykład, jako olejek eteryczny, lawenda ma właściwości, które mogą generować wzrost komórek i zmniejszyć stres, a także przyspieszyć wzrost włosów. Ma również właściwości przeciwbakteryjne i antybakteryjne, które mogą poprawić zdrowie skóry głowy.

Możesz wyszukać "lavender" w zakładce Programs, a następnie uruchomić go.

Można również uruchomić inne programy olejków eterycznych, które są pomocne dla włosów.

4. Jedzenie zdrowej żywności dla włosów
Dieta odgrywa ważną rolę w sile i zdrowiu włosów danej osoby. Białka, tłuszcze, niektóre witaminy i minerały są szczególnie pomocne dla zdrowia włosów.

Niedożywienie i niedobory witamin mogą powodować wypadanie włosów. Zrównoważona, zróżnicowana dieta może pomóc w utrzymaniu silnych, zdrowych włosów.

Jeśli będziesz spożywać więcej pewnych jedzienia, na przykład orzechów włoskich, jajek, tłustych ryb i tak dalej, możesz zauważyć poprawę we wzroście włosów.

5. Mycie i odżywianie włosów
Przerzedzające się lub wypadające włosy są delikatne i łatwo je uszkodzić. Oto co dermatolodzy zalecają swoim pacjentom, którzy mają problemy z wypadaniem włosów:

 • Używaj delikatnego szamponu. Niektóre szampony mogą pozbawiać włosy wilgoci.
 • Po każdym myciu nakładaj nawilżającą odżywkę. Odżywka powleka Twoje pasma, co zmniejsza łamliwość i rozdwajanie się końcówek.
 • Zawiń włosy w ręcznik z mikrofibry, aby szybciej wyschły. Dzięki temu skrócisz czas suszenia włosów suszarką.

Istnieje więcej metod leczenia wypadania włosów niż te, które wymieniłam powyżej. Najważniejsze jest utrzymanie się w dobrym nastroju i leczenie prawdziwych przyczyn wypadania włosów. Wkrótce będziesz mieć piękne włosy.

Czy masz problem z wypadaniem włosów? Co próbowałeś na wypadanie włosów? Czy próbowałeś Spooky2? Skomentuj poniżej i udostępnij się z nami swoim doświadczeniem.