Co to jest kwasica?

Kiedy płyny ustrojowe zawierają za dużo kwasu, nazywa się to kwasicą. Kwasica występuje, gdy nerki i płuca nie są w stanie utrzymać w równowadze pH organizmu. Wiele z procesów w organizmie wytwarza kwas. Płuca i nerki zazwyczaj kompensują niewielkie zaburzenia równowagi pH, ale problemy z tymi organami mogą prowadzić do gromadzenia się nadmiaru kwasu w organizmie.

Przyczyna kwasicy

Do tego wszystkiego najczęstszą przyczyną kwaśnego ciała jest oddychanie. Krew jest bez wątpienia królem kontroli pH. Zdrowe pH ludzkiej krwi tętniczej waha się między 7,35 a 7,45.

Podstawowym systemem kontroli pH krwi jest ilość dwutlenku węgla we krwi, który łączy się z wodą tworząc kwas węglowy. Jeśli krew graniczy lekko z kwasem, oddychanie powinno natychmiast przyspieszyć, aby wyrzucić dwutlenek węgla. Jeśli pH jest lekko zasadowe, to oddychanie będzie spowolnione, aby zatrzymać dwutlenek węgla. Zmiany te powinny nastąpić niemal natychmiast - o wiele szybciej, niż jakikolwiek dodatek np. sody oczyszczonej itp. może mieć jakikolwiek wpływ.

Kontrola ta polega na bezpośrednim sterowaniu membraną przez mózg. Jeżeli jednak masz centralny bezdech senny, to przepona ominie jedno lub dwa uderzenia przed reakcją na kontrolę i oczywiście w tym czasie system kontroli krwi albo wrzuca kwas do płynów ustrojowych - muryny, śliny, itd. - albo chwyta zasady z podstawowych minerałów w naszym organizmie - wapnia, itd. - aby uzyskać kontrolę. To nieregularne oddychanie będzie miało miejsce niezależnie od tego, czy śpisz, czy nie.

Objawy kwasicy

Objawy kwasicy mogą się różnić w zależności od jej przyczyny. Generalnie można je podzielić na kwasicę oddechową i kwasicę metaboliczną.

Niektóre z częstych objawów kwasicy oddechowej to między innymi:

 • Krótki oddech
 • Senność
 • Bóle głowy

Niektóre z częstych objawów kwasicy metabolicznej to m.in:

 • Szybkie i płytkie oddychanie
 • Żółtaczka
 • Oddech pachnący owocami, który jest oznaką kwasicy cukrzycowej (kwasicy ketonowej)

Pozostawienie problemu bez leczenia może prowadzić do poważnych komplikacji, takich jak:

 • Kamienie nerkowe
 • Przewlekłe problemy z nerkami
 • Awaria nerek
 • Choroba kości
 • Opóźniony wzrost

Presety na alkalizację naszego ciała

Użytkownik Spooky2 John Robert Grayson dołączył gotowe preset, które wykorzystuje metodę Davida Hallidaya do zastosowania tych częstotliwości.

Krok 1: Pobierz ten preset tutaj: Sleep_Apnea_Central_(ETDF) - DH_Like - JRG.
UWAGA: Przed pobraniem należy zalogować się na forum Spooky2.

Krok 2: Rozpakuj plik, umieść ten dokument na Local Disk(C:) > Spooky2 > Presets Collections > User folder.

Krok 3: Otwórz swoje oprogramowanie Spooky2. Możesz znaleźć ten preset w zakładce Presets pod > Użytkownik(ang. User).

Krok 4: Wybierz ten preset.

Krok 5: Przejdź do zakładki Control i zaznacz Overwrite Generator. Wybierz port generatora i rozpocznij leczenie.

Autor: John Robert Grayson

Jeśli jesteś zainteresowany tym preset, spróbuj! Prosimy o komentarz poniżej i podzielenie się swoim ulubionym preset z nami!