Zgodnie z zasadami Tradycyjnej Medycyny Chińskiej każdy narząd w organizmie

Godzina 5 rano do 7 rano: Oczyszczanie się jelita grubego

Jeśli jelito grube nie może się oczyścić i zregenerować, łatwo zbierają się w nim toksyny. Dlatego też najlepiej wypróżnić się rano. Jeśli cierpimy na zaparcia, najlepiej jest spożywać pokarmy bogate w błonnik, oraz przeprowadzić masaż meridian jelita grubego, co ma zbawienny wpływ na codzienne wypróżnianie się.

Godzina 7 rano do 9 rano: Oczyszczanie się żołądka

Żołądek jest największym organem trawiennym naszego organizmu, który pełni funkcje magazynowe, transportowe, oraz oczywiście trawienne. W celu poprawy funkcji pracy żołądka możemy codziennie rano w pozycji klęczącej ćwiczyć oddychanie brzuchem. Dzięki takim codziennym ćwiczeniom możemy poprawić przepływ krwi w żołądku, ulepszyć metabolizm oraz funkcje trawienne tego organu.Ponadto ważnym elementem poprawnej pracy żołądka jest zjedzone, kompletne śniadanie. Można również wypić czarną herbatę, która ma pozytywny wpływ na ten organ.

Godzina 11 rano do 1 po południu: Oczyszczanie się serca

W tym czasie nasze serce najbardziej intensywnie w ciągu dnia pracuje,dlatego też należy unikać wysiłku fizycznego. Wskazana jest krótka drzemka.

Godzina 1 do 5 po południu: Oczyszczanie się jelita cienkiego oraz pęcherza moczowego

Jelito cienkie wchłania spożywane pokarmy. Woda odsyłana jest do pęcherza moczowego, resztki pokarmowe do jelita grubego, natomiast wartości odżywcze do śledziony. Gdy ilość spożywanej przez nas wody jest niewystarczająca, wówczas pogarszają się funkcje perystaltyczne jelita cienkiego. Wpłynie to również negatywnie na dostarczenie substancji odżywczych do odpowiednich organów. W celu poprawy pracy jelita cienkiego pomiędzy 1 a 5 po południu możemy wykonywać proste ćwiczenia. Natomiast zwiększanie ilości wypijanej wody pomoże nam w oczyszczaniu pęcherza.

Godzina 5 do 7 po południu: Oczyszczanie się nerek

Jeśli w nerkach zmagazynowane się duże ilości toksyn, wówczas możemy to zauważyć na naszej twarzy i ciele, które wyglądają na opuchnięte i zmęczone. Ten czas jest najlepszy na wysiłek fizyczny, co dodatkowo pomoże w oczyszczaniu nerek. Zalecany jest jogging, szybki marsz, skłony tułowia.

Godzina 7 do 9 wieczór: Oczyszczanie się osierdzia

W tym czasie serce się „oczyszcza”. Jeśli toksyny zmagazynowane w ciągu całego dnia nie zostaną usunięte, mogą wpłynąć na nasz sen. Czas pomiędzy 7 a 9 wieczorem to okres, w którym krew intensywniej krąży. W celu poprawy detoksykacji serca możemy „spłaszczyć” łokieć, co pozytywnie wpłynie na ukrwienie serca i mózgu. Ponadto warto też masować środkowy palec dłoni,ponieważ to on odpowiada za detoksykację osierdzia.

Godzina 9 do 11 wieczorem: Oczyszczanie się układu limfatycznego i hormonalnego

W tym czasie należy się zrelaksować i zachować dobry nastrój, co pozytywnie wpłynie na detoksykację.

Godzina 11 wieczór do 5 rano: Oczyszczanie się pęcherzyka żółciowego,wątroby oraz płuc.

Najlepszym sposobem na detoksykację pęcherzyka żółciowego, wątroby oraz płuc jest sen.