Mgła mózgowa jest objawem, który może być spowodowany przez szereg czynników, takich jak stres, brak snu, zmiany hormonalne, dieta, leki i choroby takie jak choroba Alzheimera.

Większość z nas doświadczyła tego, że wydaje się, że nie jest w stanie się skoncentrować lub zapomina, gdzie położyliśmy swoje klucze. To normalne, że nie można myśleć jasno przez krótki okres czasu, ale jeśli doświadcza się tych rzeczy na co dzień, można mieć do czynienia z mgłą mózgu z konkretnego powodu.

Więc co powoduje mgłę mózgową? Może ona być spowodowana przez wiele rzeczy, więc oto lista niektórych z nich, które powodują mgłę mózgową i jak jej zapobiegać i powstrzymywać ją.

Powoduje

  • Ciśnienie

Nic dziwnego, że stres znajduje się na szczycie listy. Większość ludzi zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństw związanych ze stresem. Gdy osłabia on nasz układ odpornościowy, może zwiększyć ciśnienie krwi, wywołać depresję i wywołać chorobę.

Innym symptomem jest zmęczenie psychiczne. Kiedy jesteś zestresowany, twój mózg nie funkcjonuje najlepiej. Coraz trudniej jest myśleć i zwracać na siebie uwagę, co sprawia, że jesteś bardziej zestresowany.

Stresowi można zapobiec, wykonując kilka prostych kroków. Jeśli czujesz się zestresowany, powinieneś unikać kofeiny, alkoholu i nikotyny - nawet jeśli może to być pomocne. Dwa pozostałe ważne kroki to wzięcie udziału w większej ilości aktywności fizycznej i rozmowa z innymi.

Ponadto, możesz rozważyć prowadzenie dziennika stresu i wypróbowanie technik relaksacyjnych, takich jak mediacja, więcej snu lub nowe podejście do zarządzania czasem.

  • Dieta

Większość ludzi wie, że dobre jedzenie lub złe może sprawić, że zyskają lub stracą na wadze, ale za mało osób myśli o tym, jak bardzo dana dieta może wpłynąć na zdrowie człowieka, nawet jeśli może być zdrowa.

Jednym z najczęstszych niedoborów witamin jest niedobór witaminy B12, a w szczególności wegetarianie mogą być objęte mgłą mózgu, ponieważ często brakuje im witaminy B-12 w ich diecie. Niedobór witaminy B12 może prowadzić do zaburzeń psychicznych i neurologicznych.

Co niepokojące, szacuje się, że prawie 40% osób dorosłych jest ubogich w witaminę B12 w swojej diecie. B12 znajduje się w produktach zwierzęcych, dlatego też wielu wegan jest jej niedoborem, ale nie oznacza to, że ludzie potrzebują produktów zwierzęcych, aby zapobiec niedoborowi B12. B12 może być stosowany jako suplement i może sprawić, że problem zniknie.

Inną ważną witaminą, która może powodować mgłę mózgową jest witamina D. Ponad miliard ludzi na świecie nie otrzymuje wystarczającej ilości witaminy D w swojej diecie. Wraz z B12 i witaminą D są kwasy tłuszczowe omega-3, które pomagają w funkcjonowaniu i koncentracji mózgu. Na szczęście zarówno witamina D, jak i omega-3 mogą być suplementami.

I oczywiście, są niezdrowe żywności, jak cukier. Wyrafinowane węglowodany, takie jak cukier, podnoszą poziom cukru we krwi, a następnie je obniżają. Może to również powodować mgłę mózgową, ponieważ mózg wykorzystuje glukozę jako główne źródło paliwa, a gdy zaczniesz zadzierać z mózgiem - może się on stać bardzo niechlujny.

Oprócz mgły mózgowej będziesz czuł się zmęczony, wahania nastroju i dezorientację psychiczną. Więc jeśli chcesz oczyścić swoją głowę, trzymaj się z dala od cukru.

Czasami ta sama dieta jest dobra dla jednych ludzi, a zła dla innych. Jeśli doświadczasz mgły mózgowej, najlepiej zgłosić się do lekarza lub dietetyka. Mogą one zrobić badania, które pomogą Ci określić, która dieta jest najbardziej skuteczna dla Twojego zdrowia lub znaleźć konkretny element, którego brakuje w Twojej diecie.

  • Alergia

Jeśli masz alergie pokarmowe lub jesteś trochę wrażliwy na niektóre produkty spożywcze, jedzenie tych produktów może powodować mgłę mózgową. Uważajcie na produkty mleczne, orzeszki ziemne i aspartam, które są uważane za mające zły wpływ na mózg.

Większość ludzi dostać swoje kalorie z kukurydzy, soi i pszenicy, ale zaskakująco, te pokarmy są również wśród żywności ludzie są najbardziej uczuleni na.

Jeśli nie jesteś pewien, czy jesteś uczulony lub wrażliwy, można zacząć od usunięcia konkretnej żywności z diety na tydzień lub dwa. Jeśli mgła zniknie, możesz być uczulony na ten pokarm. Po usunięciu jedzenia z diety, objawy zwykle ustępują po tygodniu lub dwóch tygodniach.

  • Niewystarczająca ilość snu

Wszyscy wiemy, że potrzebujemy snu, aby nasze ciała funkcjonowały na co dzień, ale to, ile snu potrzebujemy, różni się w zależności od osoby. Niektórzy ludzie mogą rzeczywiście żyć na 3-4 godziny snu w nocy, ale to bardzo, bardzo rzadko.

Większość ludzi potrzebuje od ośmiu do dziewięciu godzin snu. Jeżeli ty no dostajesz sen ty potrzebujesz, ja może zakłócać twój mózg i powodować ciebie doświadczać mózgową mgłę.

Nie przegap kilku godzin snu, aby uzyskać to, co trzeba zrobić przed czasem, bo skończysz marnować więcej produktywnego czasu poza dniem, ponieważ nie możesz się skoncentrować, a twoje myśli będą się rozmywać.

  • Zmiany hormonalne

Zmiany hormonalne mogą również powodować mgłę mózgową. Wraz ze wzrostem poziomu progestyn i estrogenów może dojść do krótkotrwałych zaburzeń funkcji poznawczych i pogorszenia się pamięci.

Jeśli jesteś w ciąży lub przechodzisz menopauzę, a Twój mózg nagle staje się nieco pochmurny, nie powinnaś się zbytnio martwić. Skoncentruj się na utrzymaniu dobrych nawyków żywieniowych i zasypianiu tak, aby po powrocie do normy mgła mózgowa zniknęła.

  • Lek

Jeśli jesteś na lekach, to normalne, że zaczynasz mieć mgłę mózgową.

Możesz zacząć zapominać o rzeczach, które pamiętasz wcześniej, albo łatwo się pomylić. Może nie potrafisz się skoncentrować tak dobrze, jak kiedyś. Wszystkie te rzeczy są okropne, ale nie powinieneś się zbytnio martwić.

Mgła mózgowa jest bardzo normalnym efektem ubocznym leków, ale poprzez zmniejszenie dawki lub przejście na inne leki; efekty uboczne często nie są eliminowane lub ulepszane.

  • Warunki medyczne

Mgła mózgowa jest zwykle objawem choroby. Choroby takie jak zapalenie, zmęczenie i zmiany w poziomie cukru we krwi mogą powodować powstawanie mgły mózgowej. Zespół chronicznego zmęczenia, fibromialgia, niedokrwistość, depresja, cukrzyca, migrena, niedoczynność tarczycy, zespół Sjogrena, choroba Alzheimera, toczeń rumieniowaty i odwodnienie mogą przyczynić się do powstania mgły mózgowej.

Naturalne leczenie

Technologia uzdrawiania kwantowego, jak generator częstotliwości Spooky2, może mieć duże znaczenie dla redukcji mgły mózgowej bardzo szybko, ponieważ może wspierać nasze detoksykacje 24 godziny na dobę poprzez programy zdalne, a także poprzez zabiegi w bezpośrednim kontakcie. Może to być również wykonane przez urządzenie Scalar Spooky2, które może pracować 24 godziny na dobę w naszym domu lub miejscu pracy. Aby uzyskać więcej informacji odwiedź stronę
https://www.spooky2.pl/buy-spooky2-generator/ i https://www.spooky2.pl/product/spooky2-scalar/