Co to jest złamanie?

Złamanie to zerwanie integralności lub ciągłości kości. Do złamania dochodzi, gdy kość jest poddawana działaniu sił przekraczających maksymalną siłę, jaką może sama wytrzymać. Objawy kliniczne często obejmują zlokalizowany ból, obrzęk i upośledzenie ruchomości po urazie, a deformacja kości, nieprawidłowe ruchy oraz dźwięki (odczucia) tarcia o kość są wyłącznymi oznakami złamania. Ponadto ciężkie, wielokrotne złamania mogą prowadzić do wstrząsu, który może zagrażać życiu.

Przyczyny choroby

Istnieją trzy główne przyczyny złamań.

  • Bezpośrednia przemoc

Przemoc bezpośrednio na części szkieletu powodująca złamanie tej części uszkodzonego obszaru, często z towarzyszącym jej różnym stopniem uszkodzenia tkanki miękkiej. Na przykład, jeśli koło uderzy w dolną część nogi, w miejscu uderzenia nastąpi złamanie tułowia piszczelowego.

  • Przemoc pośrednia

Przemoc pośrednia przez przewodnictwo wzdłużne, dźwignię lub skręcanie do złamania odległego, np. upadek z wysokiego miejsca, gdy stopa wylądowała, tułów zgięty ostro do przodu z powodu grawitacji, ucisku lub pęknięcia trzonu kręgowego na skrzyżowaniu kręgosłupa piersiowo-lędźwiowego.

  • Skumulowane obrażenia związane z nadwyrężeniem

Długotrwałe, powtarzające się, drobne, bezpośrednie lub pośrednie urazy mogą prowadzić do złamań określonej części kończyny, zwanych również złamaniami zmęczeniowymi, takimi jak drugi i trzeci śródstopie oraz dolna trzecia część tułowia włóknistego, które łatwo złamać podczas chodzenia na duże odległości.

Objawy

  • Objawy ogólnoustrojowe

(1) Szok

W przypadku wielokrotnych złamań, złamań miednicy, kości udowej, kręgosłupa i ciężkich otwartych złamań, pacjenci często ulegają wstrząsowi z powodu rozległych uszkodzeń tkanek miękkich, masywnego krwawienia, silnego bólu lub jednoczesnego uszkodzenia narządów wewnętrznych.

(2) Gorączka

W miejscu złamania występuje silne krwawienie wewnętrzne, a temperatura jest lekko podwyższona, gdy krwiak jest wchłaniany, ale zwykle nie przekracza 38°C. W przypadku złamań otwartych należy wziąć pod uwagę możliwość infekcji, gdy temperatura jest podwyższona.

  • Objawy miejscowe

Lokalne objawy złamania obejmują oznaki i objawy specyficzne dla złamania i inne objawy.

  • Objawy specyficzne dla złamania

(1) Deformacja Przemieszczenie końca złamania może zmienić wygląd dotkniętej kończyny, głównie w postaci skrócenia, kątowania i wydłużenia.

(2) Nieprawidłowa aktywność po złamaniu kończyny, która normalnie nie może być przemieszczona.

(3) Dźwięk tarcia o kość lub wrażenie tarcia o kość po złamaniu obu końcówek złamania po wzajemnym tarciu i uderzeniu, które może powodować dźwięk tarcia o kość lub wrażenie tarcia o kość.

O ile można znaleźć jeden z trzech powyższych objawów potwierdzających rozpoznanie, ale brak tych trzech znaków nie może wykluczyć możliwości złamania, takiego jak złamanie przyczepu, złamanie. Generalnie, te objawy nie powinny być badane w celach diagnostycznych, ponieważ mogą zaostrzyć obrażenia.

Leczenie

  • Terapia fizyczna

Ostatecznym celem leczenia złamań jest przywrócenie maksymalnej funkcji uszkodzonej kończyny. Dlatego w leczeniu złamań bardzo ważne są trzy podstawowe zasady repozycji, unieruchomienia i ćwiczeń funkcjonalnych.

  • Terapia Rife

Teraz zobaczmy, jak użyć Spooky2 do pomocy przy złamaniach kości.
Część sprzętowa:

  1. GeneratorX
  2. Remote

Część oprogramowa:

G1: Niektóre programy kostne. Możesz użyć kości jako słowa kluczowego do wyszukiwania w oprogramowaniu. Wychodzi ono w następujący sposób i można wybierać programy w zależności od potrzeb.

G2: Program urazowy

Jeśli masz jakieś pytania lub masz lepsze wyniki, zapraszamy do komentarza poniżej i podzielenia się z nami!