Dzielę się tutaj kilkoma punktami. Są one bezpieczne i bardzo proste do powtórzenia, ale wymagają od użytkownika CIERPLIWOŚCI. Pomocne również jest czujne oko na postępy.

Zarządzanie wagą – wskazówki.

Nie podaję tutaj rzeczy, które należy znać od początku do końca. Jest to jedynie kompilacja z całym szacunkiem dla każdej osoby. Nie próbuję tutaj uczyć czegokolwiek. Jest to jedynie przyjacielska, pokorna pomóc, którą chcę dostarczyć. Dziękuję za zrozumienie!

(1) Zrozumienie typu ciała (teoria Ayurvedy). Ludzie, którzy wyglądają ogólnie na otyłych są typu KAPHA. Inne typy to PITTA i VAATA. Można również należeć do kombinacji tych trzech typów, np. Kapha-Pitta, Kapha-Vaata, Pitta-Vaata. W ogólnj charakterystyce osobowości w odniesieniu do poziomu otyłości ciała, przeważa natura Kapha. Osobowości tej natury będą jadły mniej i nie będą mogły zmniejszyć wagi ciała ewentualnie po prostu będą czuły się niedobrze lub nawet chore w tym czasie. Takie osoby wąchają jedzenie i już przybywają na wadze. Najlepsza rada dla takich osób to KOCHAĆ SIEBIE TAKIMI JAKIMI SĄ, i kontynuować tonifikować swoje ciało jak opisano poniżej.
Teraz rozważmy osobę, która ma nieproporcjonalne zasoby tłuszczu, szczególnie na linii talii, twarzy, plecach, udach. Jest to swojego rodzaju wskaźnik nieprawidłowości w funkcjonowaniu organów ciała. Na początek taka osoba dostaje zasoby tłuszczu w okolicach talli, w obszarze brzucha aby być bardziej precyzyjnym (tłuszcz brzuszny). Patrząc od tyłu taka osoba wydaje się mieć świetną figurę. Od tej chwili zaczyna się przypływ zasobów tłuszczu poczynając od brzucha, a później w innych obszarach ciała. W moim protokole zarządzania wagą redukcja tłuszczu odbywa się na zasadzie FILO ( ang. First In, Last Out, czyli pierwszy przychodzi, ostatni wychodzi ) a nie FIFO ( ang. First In, First Out, czyli pierwszy przychodzi, pierwszy wychodzi ). Także tłuszcz brzuszny zejdzie po znacznie dłuższym czasie, nawet jeśli ktoś stosuje protokół bardzo restrykcyjnie. Należy ten fakt zaakceptować, pogodzić się z tym i kontynuować. Rezultaty na pewno przyjdą. Zwracam również uwagę na to, że otyłe osoby nie powinny początkowo wykonywać nawet lekkich ćwiczeń fizycznych. Później powinny one wykonywać lekkie ćwiczenia aby pomóc redukować tłuszcz brzuszny szybciej oraz właściwie kształtować ciało.

(2) Szczupły znaczy zdrowy. Badania potwierdziły fakt, że szczupli ludzie są zdrowsi. Nie znaczy to, że natychmiast należy przejść na bardzo ostrą dietę. Nigdy, nigdy i nigdy! Należy jeść według diety zrównoważonej, jeść regularnie i w równych okresach czasowych a także dbać o kondycję. W radości i szczęściu osiągać swoje cele związane z redukcją wagi. Jest to bardzo proste i tak, każdy może to osiągnąć. Gdy właściwy rytm ciała jest utrzymany, zasoby tłuszczu powinny zacząć zmniejszać się w sposób automatyczny. Wytłumaczę poniżej jak to osiągnąć. Tymczasem chcę wpoić każdemu zainteresowanemu istotę CIERPLIWOŚCI.

Zrozum Japończyków. Jeśli nie obecną generację to przynajmniej poprzednią. Japończycy są żywotni oraz mają bardzo ciekawe codzienne zwyczaje. Jednym z takich zwyczajów jest KĘSANIE (ang. nibbling) pożywienia, czyli jedzenie z przesadną delikatnością małymi kęsami. Aby to zrozumieć musisz być świadomy organów swojego ciała, np. żołądek. Złóż dłonie w pięści i trzymaj jedna nad drugą. To pokazuje z dobrym przybliżeniem rozmiar Twojego żołądka. Należy również zrozumieć czy ktoś przeładowuje swój żołądek podczas jedzenia, czy też pozostawia trochę wolnego miejsca aby żołądek mógł wykonywać swoje funkcje we właściwy sposób.

KĘSANIE jest przeciwnością POŻERANIA (ang. gobbling). Jesteśmy wyposażeni w 32 zęby. Także każdy kęsek jedzenia powinien być zgryziony, żuty przynajmniej 32 razy przed połknięciem. UGRYŹ TYLE ILE MOŻESZ PRZEŻUĆ, LUB … To może być trudne w przypadku miększej żywności tak jak ryż, owoce, itp. W takim razie wystarczy 24-30 przeżuć oraz należyte przemielenie żywności w ustach. To jest kęsanie, gdy jedzenie jest należycie zmieszane ze śliną i w ten sposób zmniejszone również obciążenie dla żołądka. Żadnych gazów, lepsze oczyszczanie jelit, lepsza absorpcja pożywienia w ciele, lepszy sen, większe poziomy energii i wiele innych. Utrzymywanie niewielkiej przestrzeni wolnej w żołądku jest lepiej wytłumaczone w poniższym przykładzie.

Wyobraź sobie dwa szklane naczynia z przykrywkami. Jedno jest w 3/4 pojemności wypełnione 2-3 warstwami kolorowego piasku. Drugie naczynie wypełnione jest szklanymi kulkami aż po brzegi. Przykryj oba naczynia przykrywkami oraz wstrząśnij nimi próbując zmieszać zawartość. Naczynie z kolorowym piaskiem powinno łatwo zmieszać swoją zawartość do jednolitej masy (mniejsze rozmiary cząsteczek oraz 1/4 dostępnej wolnej przestrzeni). W drugim naczyniu szklane kulki nawet nie drgną podczas mieszania. Czy pożerasz swoje jedzenie? Gryząc duże kawałki jedzenia, zapełniając biedny żołądek aż po gardło i nawet bez żucia? To jest właśnie sekret zarządzania wagą. Mało i częściej jest znacznie lepsze niż dużo naraz.

Jest to oczywiste na przykładzie oliwienia maszyny do szycia. Niewielkie krople oleju okresowo lub moczenie poruszających się części nadmiarem oleju, który rozpryskuje się podczas używania brudząc materiał. Jedz mniejsze porcje pożywienia naraz, jedz często i żadnych problemów.

Unikaj liposukcji. Niewielka, cienka warstwa tłuszczu tuż pod skórą jest potrzebna dla zdrowego funkcjonowania ciała. Warstwa ta nie wpływa na tworzenie się cellulitu i nie jest łączona z otyłością. Liposukcja wysysa ten dobry tłuszcz i otwiera ciało na różnego rodzaju infekcje i inne komplikacje. Pamiętaj o tym! POWOLI I JEDNOSTAJNIE WYGRYWA WYŚCIG. Zapewne zetknąłeś się wielokrotnie na różnego rodzaju ostrzeżenia na drogach: „Jedź powoli, jedź bezpiecznie, jedź na pewno”, „Prędkość daje dreszczyk, ale zabija”. I wiele innych. Wybierz swój sposób.

 

Leczenie częstotliwościami i spalanie kalorii.

Wszyscy jesteśmy świadomi, że mięśnie ciała wykorzystują i spalają maksimum kalorii. Niespalone należycie skutkują złogami cellulitu. Częstotliwości są użyteczne w tym wypadku do tonifikacji, czyli pobudzenia ciała, ponieważ otyłe osoby nie mogą początkowo wykonywać ćwiczeń fizycznych. Poniższe częstotliwości są bardzo pomocne.

Częstotliwości POBUDZAJĄCE ORGANY: Różne częstotliwości oraz ich efekty są podane poniżej. Używałem ich od 2004 roku dla różnych osób osiągając zawsze 100% wyników i wciąż ich używam dla nowych osób. ZRÓB SWÓJ PROGRAM SPOOKY2 z domyślnym czasem działania 5 minut, tj. =300 sekund, każdy dla zdalnego trybu z wymiataniem (ang. feathering) „+-0.02% Feathering”.

10 Hz – Zwiększone wydzielanie serotoniny (poprawa nastroju), generalnie pożyteczne. Działa jako środek przeciwbólowy. Niezawodna częstotliwość szczególni na kaca i jet lag (zmęczenie spowodowane różnica czasu podczas podróży samolotem). Używana na rzucenie palenia oraz innych podobnych uzależnień.

14.0 Hz – Przebudzenie i czujność, skupienie czujności, witalność, koncentracja na zadaniach. Zgodnie z rezonansem Schumana to jest druga z siedmiu częstotliwości, 7.83 Hz jest pierwszą. Wspomaga stymulację przysadki mózgowej do wydzielania hormonu wzrostu HGH (ang. Human Growth Hormone), co pomaga rozbudować mięśnie, regenerację po urazach, efekt odmłodzenia.

20 Hz – Usuwa zmęczenie i ogólnie pobudza. Eliminuje zmartwienia spowodowane pracą. 20 Hz jest dobrą częstotliwością używaną w szczepionkach homeopatycznych dla leczenie wielu dolegliwości.

90 Hz – Dobre doznania, bezpieczeństwo, dobre samopoczucie, wyrównanie od wewnątrz. Harmonia w relacjach.

110.0 Hz – Częstotliwość związana z żołądkiem. (Efekty=witalność, życie na każdym poziomie) (wyższa oktawa 3.84 Hz).

111 Hz – Beta endorfiny, bardzo skuteczna i pomocna dla regeneracji komórek, szczególnie dla osób, które przekroczyły 30 lat.

147.0 Hz – Związana ze śledzioną/krwią (Efekty=pobudzenie emocjonalne). Harmonizujący efekt na śledzioną. Cokolwiek zjesz jest trawione należycie.

164.3 Hz – Częstotliwość związana z woreczkiem żółciowym.

171.0 Hz – Związana z płucami. (Efekty=tlen, ciepło) (wyższa oktawa 5.35 Hz). Również związana z jelitami, regeneruje wewnętrzne błony jelit, jeśli uszkodzone z powodu nadużywania.

183.58 Hz – (PLANETA Jowisz): Ta częstotliwość jest związana z orbitą Jowisza (Tempo=86.05 * 172.1 BPM) (Efekty=wspiera twórczą moc i ciągłe tworzenie). Odpowiedzialna za: rozwój, sukces, sprawiedliwość, duchowość, wewnętrzny spokój, dobrobyt, sławę, hojność, ciągłość, wspaniałomyślność, jowialność.

194.18 Hz – częstotliwość Synodycznego Dnia Ziemi {„ton dnia”} (Nuta=G) (Kolor=pomarańcz czerwony) (Tempo=91.0 BPM) (Czakra=Muladhar/czakra podstawy); Efekty (Ogólne) = dynamizowanie, ożywianie; Efekty (medyczne) = pobudza kości oraz inne organy związane z czakrą Podstawy; Efekty (Inne) = „determinowanie pogody”, częstotliwość sferyczna, wpływa na proteiny, doprowadza do harmonii z naturą.

194.71 Hz – Ziemia: stabilność, uziemianie nadmiary energii; Klucz G rezonuje z częstotliwością dnia ziemi, kolor pomarańcz-czerwień; ma dynamizujący, stymulujący i energetyzujący wpływ na ciało-umysł.

220.00 Hz – Częstotliwość związana z płucami i obojczykami (Efekty=witalność, ogólna równowaga, stabilność).

250 Hz – Podnosi i rewitalizuje.

281.00 Hz – Częstotliwość związana z jelitami jeśli chodzi o przemieszczanie pożywienia dla trawienia oraz lepszego przyswajania.

281.6 Hz – Częstotliwość związana z jelitem cienkim.

317.83 Hz – Częstotliwość związana z wątrobą. Poprawia ona wydajność wątroby, wydzielanie różnych istotnych soków jest zwiększone, ale wciąż należy przestrzegać rygoru nie objadania się.

319,88 Hz – Częstotliwość związana z nerkami, powoduje łatwe i bez wysiłkowe oczyszczanie ciała z TOKSYN. Wzmacnia funkcjonowanie nerek. Równoważy dwie nerki dla lepszego funkcjonowania.

 

Częstotliwości specyficzne dla redukcji cellulitu

Zestaw częstotliwości dla redukcji cellulitu oparty jest na częstotliwościach ludzkich organów zdefiniowanych przez Barbarę Hero.

Używając współczynnika 3 aktywacje kamertonu mięśni do 1 aktywacji kamertonu komórek tłuszczu, oba narządy są stymulowane oraz przypomniane im są ich odpowiednie zdrowe częstotliwości działania. Zdrowa komórka tłuszczowa wie kiedy nie jest potrzebna i ma możliwość autodestrukcji.

Ten zestaw jest zaprojektowany aby zainicjować uwalnianie nadmiaru komórek tłuszczowych oraz inicjować i stymulować wzrost mięśni, które spalają tłuszcz i zwiększają metabolizm. Podczas gdy zestaw ten może być używany dla ogólnej redukcji wagi, może być również stosowany dla specyficznych obszarów ciała z pomocą kontaktowych metod aplikacji (elektrody stykowe, przylepne lub cylindryczne).

295.80 Hz – Komórki tłuszczowe. Cellulit to nic innego jak stary tłuszcz ciała. Uwidacznia on się w postaci zmarszczek, fałd ponieważ stary tłuszcz jest poprzedzielany tkanką łączną w dolnych warstwach skóry. Ujawnia się to bardziej u kobiet niż mężczyzn z powodu anatomicznych różnic tłuszczu, tkanki łącznej a szczególnie rozłożenia tkanki mięśniowej w skórze mężczyzn i kobiet.

324 Hz – Mięśnie. Kiedy mięśnie regenerują się używają więcej kalorii, a więc eliminują główną przyczynę złogów tłuszczu. Również pomocne w ćwiczeniach kształtowania ciała. Gdy pojawiają się nowsze mięśnie to ciało spala więcej kalorii: (a) do budowy mięśni i (b) do odżywiania mięśni. A tym samym ciało traci wagę.

Ustawienia Spooky2 dla obu częstotliwości w jednym odrębnym programie powinny być w stosunku 1:3, tzn. 295.8 (tłuszcz i normalny czas działania 180 sekund) i 324=540 (mięśnie i czas działania 540 sekund).

W odwróconym porządku (3:1 = Mięśnie : Tłuszcz) będzie sekwencja 324=540, 295.8 przy domyślnym czasie działania 180 sekund. Którąkolwiek wersja będzie wybrana to całkowity czas działania dla obu częstotliwości jest 180+540=720 sekund (12 minut). Powtórz 5 razy ten program przynajmniej 2 razy dziennie. I sprawdź rezultat.

Dla tych którzy znają techniki EFT dołączam 2 dokumenty, których używałem w zarządzaniu wagą wraz z przedstawionymi tutaj częstotliwościami i protokołem.

Życzę radości oraz proszę o wybaczenie za tak długi tekst, jeśli kogoś znudziłem.

Z MIŁOŚCIĄ do wszystkich oraz szczęśliwszego, zdrowszego życia przed nami.

Dr Pankaj K Mishra

 

Instrukcja obsługi:
Ściągnij plik Pankaj_weight_management.csv i zachowaj w folderze: C:\Spooky2
w programie Spooky2 wybierz komendę menu Database / Edit Custom Database
W edytorze, który się pojawi wybierz komendę menu File / Append i wybierz plik Pankaj_weight_management.csv
wybierz komendę menu File / Save i zamknij edytor.
Ponownie w programie Spooky2 wybierz komendę menu Database / Refresh Database aby załadować nowy program
wybierz swój ulubiony program (np. JW Healing). W zakładce Settings w liście Harmonic Wobble wybierz +-.02% Feathering.
Przeszukaj bazę częstotliwości używając słów „Weight” lub „Pankaj”
dwa razy kliknij „Weight Management”, a następnie „ Weight Management (cellulite)” aby dodać je do obecnego programu.
W zakładce Presets kliknij przycisk z dyskietką aby zachować program, nazwij go „My Weight Loss” i wciśnij przycisk „Save”
w przyszłości możesz załadować program „My Weight Loss” w zakładce Preset wraz ze wszystkimi ustawieniami i częstotliwościami.

 

Dołączone pliki:
EFT - Easy Weight Reduction.doc (30 KB) – EFT – Łatwa redukcja wagi
http://www.spooky2support.com/hc/en-us/article_attachments/208157788/EFT_-_Easy_Weight_Reduction.doc

Pankaj_weight_management_revised.csv (435 Bytes)
http://www.spooky2support.com/hc/en-us/article_attachments/208157808/Pankaj_weight_management_revised.csv

EFT - Feeling Happier Now.doc (30 KB) – EFT Być szczęśliwszym teraz
http://www.spooky2support.com/hc/en-us/article_attachments/208231867/EFT_-_Feeling_Happier_Now.doc