Wypadanie włosów jest obecnie powszechnym problemem dla ludzi. Wzorzec wypadania włosów według wieku 50 lat dotyka około połowy mężczyzn i jednej czwartej kobiet w Ameryce. Ponadto liczba osób z wypadaniem włosów, zwłaszcza młodych ludzi, dramatycznie wzrosła w ostatnich latach z powodu zbyt dużego stresu.

Więc dzisiaj omówimy, co powoduje wypadanie włosów i jak skutecznie je pomóc.

Dlaczego ludzie cierpią z powodu wypadanie włosów?

Człowiek ma od 100.000 do 150.000 włosów na głowie. Zazwyczaj osoba traci około 100 włosów dziennie. Ale nie musisz się o to martwić, ponieważ jest to bardzo normalne. Zwykle nie powoduje to zauważalnego przerzedzenia włosów na głowie, ponieważ nowe włosy rosną w tym samym czasie. Utrata włosów ma miejsce, gdy cykl wzrostu i wypadania włosów zostaje przerwany lub gdy mieszek włosowy zostaje zniszczony i zastąpiony tkanką bliznowatą.

Przyczyny wypadania włosów mogą być różne - od prostych i przejściowych (takich jak niedobór witamin) do bardziej złożonych (takich jak podstawowe problemy zdrowotne).

Oto kilka powszechnych powodów:

  • Wysoka prasa
  • Dziedziczenie rodziny
  • Niektóre leki i suplementy.
  • Zmiany hormonalne i stany chorobowe
  • Ciąża
  • Wiek
  • Nieaktywna tarczyca.
    … …

Dla wielu osób utrata włosów nie tylko wpływa na ich wygląd. Może również powodować utratę poczucia własnej wartości, depresję, niepokój i inne problemy emocjonalne.

Jak pomóc w wypadaniu włosów?

1. Używanie programów Spooky2

Otwórz oprogramowanie Spooky2 i przejdź do zakładki Programs.
Wpisz "Hair Loss" w pasku wyszukiwania i znajdź odpowiednie programy, których potrzebujesz zgodnie z opisem programu.

2. Używanie częstotliwości dla przyczyny utraty włosów

Lęk, niepokój i depresja (często ukryte i nie osłabiające) mogą powodować utratę włosów. W bazie danych Spooky2 znajduje się wiele programów dotyczących depresji, lęku, równoważenia podwzgórza i PTSD. W zakładce Programs wpisz "Balance" i inne powiązane słowa.

Więc to, co musisz zrobić, najpierw to dowiedzieć się, co powoduje utratę włosów. A potem, uruchamiając powiązane częstotliwości. Byłby to również skuteczny sposób leczenia utraty włosów.

3. Wypróbowywanie programów Essential Oil

Olejki eteryczne (ang. Essential Oil) są ekstrahowane z roślin za pomocą metod takich jak destylacja lub odparowanie. Zawierają one silne właściwości chemiczne, które mogą być korzystne dla zdrowia. Tak więc, olejki eteryczne są również dobrym wyborem dla utraty włosów.

Spooky2 bazy danych ma wiele częstotliwości o olejku eterycznym. Można bezpośrednio wyszukać te programy.

Na przykład, jako olejku eterycznego, lawenda ma właściwości, które mogą generować wzrost komórek i zmniejszyć stres i przyspieszyć wzrost włosów. Ma również właściwości przeciwdrobnoustrojowe i przeciwbakteryjne, które mogą poprawić zdrowie skóry głowy.

Możesz wyszukać "lavender" w zakładce Programs, a następnie uruchomić ją.

Możesz również uruchomić inne programy Essential Oil, które są pomocne dla włosów.

4. Jedz jedzenie Zdrowe dla włosów Żywność

Dieta odgrywa ważną rolę w sile i zdrowiu włosów. Białka, tłuszcze, niektóre witaminy i minerały są szczególnie pomocne dla zdrowia włosów.

Niedożywienie i niedobory witamin mogą powodować utratę włosów. Jedzenie zbilansowanej, zróżnicowanej diety może przyczynić się do dalszego wzrostu silnych, zdrowych włosów.

Jeśli jesz więcej pewnych produktów spożywczych, na przykład orzechy włoskie, jajka, tłuste ryby i tak dalej, możesz zauważyć poprawę wzrostu włosów.

5. Mycie i kondycjonowanie włosów

Włosy, które się przerzedzają lub wypadają, są delikatne i łatwo ulegają uszkodzeniu. Oto, co dermatolodzy zalecają swoim pacjentom, którzy cierpią na wypadanie włosów:

Używaj delikatnego szamponu. Niektóre szampony mogą usuwać wilgoć z włosów.

Po każdym szamponie nałóż odżywkę nawilżającą. Odżywka pokrywa pasma, który zmniejsza ryzyko złamań i rozdwajania końcówek.

Zawiń włosy w ręcznik z mikrofibry, aby szybciej wyschły. Pomaga to skrócić czas, jaki spędzasz na suszeniu włosów.

Jest więcej sposób leczenia na wypadanie włosów niż tych, o których wspomniałam powyżej. Najważniejsze jest utrzymanie dobrego nastroju i leczenie prawdziwych przyczyn utraty włosów. Wkrótce będziesz miała piękne włosy.

Czy masz wypadanie włosów? Co próbowałaś zrobić w przypadku utraty włosów? Czy próbowałaś Spooky2? Skomentuj poniżej i podziel się z nami swoimi doświadczeniami.