Jeśli chcesz bardziej efektywnie korzystać z zaawansowanego systemu Spooky2 rife, komputer lub laptop jest niezbędny. Ten artykuł pokaże Ci szczegółowo, jak wybrać odpowiedni komputer do uruchamiania oprogramowania Spooky2.

Jaki komputer wybrać?

Wymagania sprzętowe do uruchomienia Spooky2 są bardzo minimalne. Każda maszyna, na której można uruchomić system operacyjny, może uruchomić Spooky2.

Oczywiście, im większa moc maszyny, tym szybciej może ona przetwarzać rosnącą bazę danych podczas wykonywania wyszukiwania. W przeciwnym razie, głównym ograniczeniem wydajności jest jakość magistrali USB, z którą maszyna jest zbudowana.

Innym aspektem jest rzeczywisty rozmiar/rozdzielczość ekranu. Im większy ekran i im gęstsza rozdzielczość, tym łatwiejsza będzie praca z oprogramowaniem.

Jedyną inną rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę to ile portów USB jest w urządzeniu. Do pracy z Spooky2 będziesz potrzebował minimum 2 portów.

Jeden port USB zostanie użyty do napędu zasilanego koncentratora USB (ang. USB hub), który pozwoli ci uruchomić tyle generatorów ile portów posiada koncentrator. Zauważ, że możesz używać koncentratorów łańcuchowych o głębokości 7 warstw, a koncentratory są dostępne w wielu rozmiarach, od prostych 2-portowych koncentratorów do koncentratorów 28-portowych.

Jeśli nie używasz koncentratora, możesz uruchomić tylko jeden generator na jeden port USB w komputerze.

Drugi port USB jest używany do uruchamiania Spooky Pulse do skanowania biofeedback. To urządzenie nie powinno być uruchamiane przez koncentrator USB i dlatego będzie wymagało dedykowanego portu USB.

Poza tym, to wszystko, czego będziesz potrzebował.

Jeśli masz 4 generatory i Spooky2 Central, komputer z co najmniej 2 portami USB i zasilanym koncentratorem USB, który ma 4 porty, są OK.

Jakiego systemu potrzebujesz?

Wymagane oprogramowanie Spooky2 to system Windows.
Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8/8.1, Windows 10 mogą być używane dla Spooky2.

Główną zaletą korzystania z Win 7 w porównaniu z Win 10 jest to, że można znacznie łatwiej zachować kontrolę nad Win 7. Jednak oba te systemy będą działały w Spooky2 bardzo dobrze.

Główną wadą Win 10 jest to, że będzie on wykonywał aktualizacje, jeśli są dozwolone w Internecie co najmniej raz w miesiącu, co spowoduje przerwanie uruchamiania programów. W przypadku Win 7, można odłożyć aktualizacje do momentu, gdy użytkownik będzie chciał je uruchomić. Win 10 nie daje Ci możliwości odkładania aktualizacji, chyba że posiadasz kopię poziomu Pro. Standardowa edycja domowa wymusza aktualizacje z bardzo małą kontrolą, gdy to się stanie.

Autor: Jeff Kaczor

Czy możesz użyć komputera Mac?

Teoretycznie tak, można użyć BootCamp do utworzenia partycji Windows lub zakupić oprogramowanie do wirtualizacji.

W praktyce jednak okazało się, że im więcej warstw abstrakcji dodasz do dowolnego systemu, tym większe jest prawdopodobieństwo wystąpienia problemów. A jeśli nie jesteś doświadczonym użytkownikiem komputerów Mac i Windows, może okazać się, że śledzenie przyczyn i znajdowanie rozwiązań jest więcej kłopotów niż warte.

Zalecamy, abyś kupił tani laptop z systemem Windows lub używany model komputera i poświęcił go do pracy z systemem Spooky2.