Patrz na nazwę zestawu częstotliwości i opisu, jeśli warunek ma przypisane słowo "choroba", jest to spowodowane przez patogen. Jest to dobry znak, że jest to tryb zabijania. Zastanów się także, na czym celujesz i określ, czy istnieje czynnik bakteryjny, wirusowy czy inny czynnik biologiczny.

Szczególnymi przypadkami są choroby autoimmunologiczne i choroby zapalne - zwykle wymagają zarówno zabijanie, jak i uzdrawianie, a gdy patogen zostanie zaopiekowany, proces zapalny może być kontynuowany i trzeba go wyleczyć zestawami specyficznymi dla tego. Zabijanie służy do zabijania zarazków, bakterii, krętków, wirusów, candida itp.

Metoda uzdrawiania dotyczyłaby niemal wszystkiego, co nie jest ukierunkowane na patogen. Na przykład, detoks jest modą uzdrawiającą, w której wibrujemy toksyny, aby wspomóc organizm usunąć toksyny. Energetyczna praca, taka jak Chakra i fizyczne tonowanie, takie jak pieśni kręgosłupa, jest także modą uzdrawiającą. Kolejnym dobrym przykładem są zestawy częstotliwości, które działają na organy równoważące.