Bez względu na to, czy siwe włosy pojawią się w wieku 20 lat, czy też będziesz zaskoczona, że "srebrne włosy" pojawią się zgodnie z planem w wieku 30-40 lat, nie możesz się powstrzymać od żalu z powodu pośpiechu i bezlitosnej natury czasu.

W rzeczywistości, kiełkowanie siwizny to nie tylko wygląd fizycznego wieku ludzi, ale także sygnał o Twoich problemach zdrowotnych.

Nie lekceważ siwych włosów: to oznaka kłopotów!

Fakty o siwych włosach

  • Siwizna może być niedoborem witamin

Nasze włosy zawierają melaninę, a im więcej melaniny mamy, tym ciemniejsze stają się nasze włosy. Z wiekiem, mieszki włosowe produkują mniej melaniny, a więcej siwych włosów. Dermatolodzy często mają kod "50-50-50": 50% 50-latków ma co najmniej połowę siwych włosów.

Wciąż jednak wiele osób ma siwe włosy wcześnie. Jak wcześnie jest za wcześnie? Zazwyczaj mieszkańcy Kaukazu zaczynają siwieć około 35 roku życia, Azjaci w wieku 30 i 40 lat, a Afroamerykanie około 45, co do tej pory uważane jest za wczesne.

Oprócz nierównomiernego odżywiania, niedobory witaminy B12, witaminy D3, wapnia lub ferrytyny w surowicy krwi mogą również prowadzić do przedwczesnej siwizny włosów. Ponadto, mogą pojawić się problemy z przysadką mózgową lub tarczycą.

  • Cebulki włosowe uszkodzone przez stres oksydacyjny

Przez dziesięciolecia nadtlenek wodoru (nadtlenek wodoru) był często używany do wybielania lub barwienia, ponieważ był tani i łatwy do uzyskania. A gdy nadtlenek wodoru zgromadzi zbyt dużo, włosy staną się białe. Często ten stan można poprawić za pomocą zabiegów takich jak PC-KUS (enzym pseudoperoksydazy, który może być aktywowany przez UVB). Zabieg ten jest również wskazany w przypadku zmian skórnych, takich jak bielactwo.

  • Ty teraz (lub kiedyś) palisz.

Palacze mają 2,5 raza większe prawdopodobieństwo przedwczesnego rozwoju siwych włosów niż osoby niepalące. Palenie dodatkowo uszkadza włosy, a niektóre z zawartych w nich substancji chemicznych mogą powodować łysienie.

  • Geny decydują o tym, kiedy masz siwe włosy.

Kiedyś wiadomo było, że jeśli Twoi rodzice lub dziadkowie mieli wczesną siwiznę, szanse na to, że masz ją wcześnie, były wysokie. Powiązane badania przeprowadzone w 2016 roku potwierdziły jednak, że geny powodują siwiznę. Dotyczy to również genu IRF4, który wcześniej uważano za odpowiedzialny za jaśniejszy kolor włosów w Europie, a obecnie uznano, że jest związany z siwizną.

Jak zapobiegać siwieniu włosów?

  • Rzucić palenie

Osoby palące mogą mieć większe szanse na utratę pigmentu w porównaniu z osobami niepalącymi.

  • Zwróć się do Antyoksydantów

Włączaj do swojej diety wiele pokarmów bogatych w antyoksydanty. Zapobiegają one stresowi oksydacyjnemu i siwych włosów.

  • Chroń swoje włosy przed słońcem.

Szkodliwe promienie UV pochodzące od słońca mogą powodować stres oksydacyjny w organizmie i przedwczesne siwienie włosów. Chroń swoje włosy kapeluszem lub szalikiem, gdy jesteś na zewnątrz.

  • Unikaj stresu

Ćwicz medytację i jogę, aby utrzymać twój umysł wolny od codziennego stresu.

Odwróć przedwczesne szare włosy używając Spooky2

Teraz, zobaczmy jak ten użytkownik to zrobił!

Część sprzętowa:

XM Generator Spooky2/ Spooky2 GeneratorX
Remote

Część programowa:

Ten użytkownik wybrał program DNA Repair. Uruchomić ten program 1/2 godziny dziennie przez 5 miesięcy.

Oprócz programu DNA Repair, niektóre inne programy są również zalecane, jak 0404 Return Grey Hair to Natural Colour na DH Eksperymentalne Częstotliwości, i programów Hair Diseases.