Czy Maszyna Rife’a niszczy normalne komórki ciała?

Nie. Komórki ludzkiego ciała reagują na znacznie większą częstotliwość, niż te wytwarzane przez maszynę Rife i nie rezonują z częstotliwościami wytwarzanymi przez maszynę Rife.

Ludzie czasami źle się czują, gdy stosuje się właściwe częstotliwości. Jest to znane jako "Herx". Patogeny, które zostały wyłączone przez częstotliwości Rife, muszą zostać odrzucone przez system usuwania odpadów ciała. Trucizny przechowywane w patogenach muszą również zostać usunięte. Picie dużej ilości czystej wody może bardzo pomóc w wypłukaniu toksyn.

Wielu badaczy, którzy pracowali z maszynami typu Rife, miało styczność z działaniem częstotliwości Rife przez długie okresy i przez wiele lat żyło bez żadnych widocznych złych efektów. Wielu ówczesnych badaczy z czasów Rife'a żyło dłużej niż przeciętni ludzie w tym samym pokoleniu.

Wielu ludzi sądzi, że większa moc jest lepsza. Należy zwrócić większą uwagę na precyzję. Patogeny, które są celem, mają rozmiar mikroskopijny i nie wymagają w dużej mocy. Maszyny Rife, które mają wysoką moc wyjściową, mogą potencjalnie powodować szkody.