Spooky Central to jedyna maszyna plazmowa na Ziemi, która bezpośrednio transmituje podstawowe częstotliwości, co sprawia, że jest on operacyjnie identyczny z maszyną używaną przez dr. Rife'a i odnosi podobne sukcesy w leczeniu raka. Wszystkie inne maszyny muszą używać stałych nośników do produkcji taśm bocznych. System ten został wprowadzony przez Hoyland, aby ukryć częstotliwości przed potencjalnymi konkurentami. Niestety nigdy nie udało się odtworzyć początkowych sukcesów w walce z rakiem.

Aby uderzyć w częstotliwości nowotworów, konwencjonalne maszyny muszą używać stałego nosidła do generowania przeciągnięć. Powiedzmy, że produkowane jest 100 sidebands. Brzmi imponująco, zwłaszcza, gdy maszyna jest ustawiona jako 400-watowa elektrownia.

Wymieniaj się informacjami z innymi użytkownikami. Użytkownicy Spooky2 wiedzą (ponieważ mówimy im z góry).

Ponad 99% mocy może zostać zmarnowane na taśmach bocznych. Zasadniczo mniej niż 4 waty mocy jest ukierunkowane na raka, co czyni specyfikację 400 wat mniej imponującą.

Spooky Central nie używa stałego przewoźnika. Może przesyłać potrzebną częstotliwość bezpośrednio, a ta częstotliwość uzyskuje CAŁĄ dostępną moc - 40 watów. Schemat generowania Hoylanda, co czyni go co najmniej 10 razy silniejszym niż jakikolwiek inny schemta.