Niedawno Spooky2 został zaktualizowany do pełnej bazy danych DNA. Rozpoczęły się teraz prace nad presetami DNA.

Presety DNA zawierają najnowsze dane dotyczące genomu DNA, zapakowane i gotowe do uruchomienia. Wystarczy wybrać preset, generator, który chcesz uruchomić, i nacisnąć "Start".

Jeśli preset tryb kontaktowy zawiera wiele częstotliwości, można wybrać "Scan" zamiast tego. Spooky wykona szybkie skanowanie biofeedback, aby określić, które 10 częstotliwości daje najsilniejszą odpowiedź i automatycznie uruchomi te częstotliwości po zakończeniu skanowania. Należy pamiętać, że ta funkcja jest dostępna tylko dla GX pracujących w wersji Spooky 20200527 lub nowszej.

Obsługiwany sprzęt do preset DNA to tryb kontaktowy, zdalny, plazmowy, skalar i zimny laser.

Dane DNA w każdym preset są automatycznie aktualizowane co dwa dni w celu wykrycia nowych szczepów.

Dzięki ciężkiej pracy Johna White'a, lista presetów DNA rośnie z dnia na dzień. Do najnowszych preset DNA zostały dodane następujące preset DNA:

 • Przeziębienie i grypa

Zawiera wszystkie krążące obecnie po świecie szczepy nosa, koronawirusa, grypy, respirowirusa, syncylia i enterowirusa.

 • Choroba Crohna

Jak wiele przewlekłych schorzeń, choroba Leśniowskiego-Crohna jest prawie na pewno spowodowana przez wirusy. To preset jest ukierunkowane na te wirusy. Zawiera najnowsze dane dotyczące genomu Bacteroides fragilis, chlamydia trachomatis, listeria monocytogenes, mycobacterium avium subsp. paratuberculosis, mycobacterium kansasii, pseudomonas maltophilia i inne.

 • Otyłość

Obecna globalna pandemia otyłości jest prawie na pewno spowodowana przez patogeny. Co ciekawe, wiele z nich pochodzi od zwierząt takich jak ptaki i psy. To preset jest ukierunkowane na każdy z tych wirusów. Ten preset zawiera dane genomu dla adenowirusa 36, adenowirusa 37, wirusa nosówki psów, wirusa związanego z różem typu 7, choroby Borna i adenowirusa ptaków.

 • Prostata (Prostatitis)

Prostata jest małym gruczołkiem, który leży między penisem a pęcherzem. Wytwarza on płyn, który miesza się ze spermą, aby stworzyć nasienie. Zapalenie gruczołu krokowego jest zapaleniem gruczołu krokowego. Zapalenie może być spowodowane infekcją, jak również innymi różnymi przyczynami. Najbardziej prawdopodobne patogeny wywołujące zapalenie gruczołu krokowego są zawarte w tym presetu.

 • Zimne owrzodzenia

Zimne owrzodzenia - zwane również pęcherzami gorączkowymi - są powszechną infekcją wirusową. Są to malutkie, wypełnione płynem pęcherzyki na ustach i wokół nich. Pęcherzyki te są często pogrupowane w plastry. Po pęknięciu pęcherzyków tworzy się skórka nad powstałym bólem.

 • Borelioza

Borelioza, jest chorobą zakaźną wywoływaną przez bakterię Borrelia, która zazwyczaj rozprzestrzenia się przez kleszcze. Najczęstszym objawem infekcji jest rozszerzający się obszar zaczerwienienia na skórze, znany jako rumień wędrujący, który pojawia się w miejscu ugryzienia kleszcza około tydzień po jego wystąpieniu.

 • Zakażenia boreliozą

Podczas gdy borelia jest najczęstszą chorobą przenoszoną przez kleszcze w Stanach Zjednoczonych, istnieje wiele innych infekcji przenoszonych przez kleszcze. Osoba ze współzakażeniem z Borelioza zazwyczaj doświadcza cięższej choroby, większej ilości objawów i dłuższego powrotu do zdrowia. Zakażenia mogą być powszechne - przynajmniej wśród osób z przewlekłą chorobą z Borelioza.

 • Artretyzm

Zapalenie stawów to obrzęk i kruchość jednego lub więcej Twoich stawów. Głównymi objawami zapalenia stawów są bóle i sztywność stawów, które zazwyczaj pogarszają się z wiekiem. Najczęstsze typy zapalenia stawów to zapalenie kości i stawów i reumatoidalne zapalenie stawów. Ten preset zawiera informacje DNA dla wszystkich znanych typów zapalenia stawów.

 • Brodawki (wspólne)

Brodawki zwykłe są wywoływane przez wirusa i są przenoszone przez dotyk. Po wystawieniu skóry na działanie wirusa może dojść do rozwoju brodawki nawet po dwóch do sześciu miesiącach. Brodawki zwykłe są zazwyczaj nieszkodliwe i w końcu znikają same.

 • Brodawki (nitkowaty)

Brodawki nitkowate składają się z długich, cienkich występów skóry, nadając im charakterystyczny wygląd. Często pojawiają się wokół oczu lub ust danej osoby. Brodawki te nazywane są również brodawkami cyfrowymi lub brodawkami na twarzy.

 • Brodawki (płaskie)

Płaskie brodawki są gładkie, płaskie, miąższowe lub brązowożółte wybrzuszają się wielkości główki szpilki. Często występują na twarzy, plecach rąk lub nogach i zwykle pojawiają się w dużych ilościach. Brodawki płaskie nazywane są również brodawkami młodocianymi, ponieważ najczęściej występują u dzieci i młodych dorosłych. Brodawki są powodowane przez wirusa, który jest zaraźliwy, ale łagodny, i zazwyczaj nie są bolesne.

 • Brodawki (narząd płciowy)

Brodawki płciowe to miękkie przyrosty, które pojawiają się na genitaliach. Mogą powodować ból, dyskomfort i swędzenie. Brodawki płciowe są zakażeniem przenoszonym drogą płciową (STI), wywoływanym przez pewne szczepy brodawczaka ludzkiego (HPV) o niskim ryzyku.

 • Szpiczak mnogi

Szpiczak mnogi (MM), znany także jako szpiczak plazmowokomórkowy i szpiczak prosty, jest nowotworem plazmowokomórkowym, typem białej krwinki, który normalnie wytwarza przeciwciała. Często na początku nie zauważa się żadnych objawów. W miarę jego rozwoju może wystąpić ból kości, krwawienie, częste infekcje i niedokrwistość. Powikłania mogą obejmować amyloidozę.

 • Stwardnienie rozsiane (Sclerosis Multiple)

Stwardnienie rozsiane (MS) jest chorobą potencjalnie upośledzającą mózg i rdzeń kręgowy (ośrodkowy układ nerwowy). W stwardnieniu rozsianym układ odpornościowy atakuje osłonę ochronną (mielinę), która pokrywa włókna nerwowe i powoduje problemy w komunikacji między mózgiem a resztą ciała. SM może powodować problemy z widzeniem, równowagą, kontrolą mięśni i innymi podstawowymi funkcjami organizmu. Uszkodzenia te oznaczają, że mózg nie może prawidłowo wysyłać sygnałów przez organizm.

 • Astma

Rola infekcji w astmie jest zróżnicowana, ponieważ może ona zaostrzyć stwierdzoną astmę lub przyczynić się do początkowego rozwoju klinicznego początku astmy. Zebrane dowody wskazują, że obie te role, ze szczególnymi patogenami wirusowymi, a mianowicie ludzkim wirusem nosowym (HRV) i oddechowym wirusem synchronicznym (RSV), należą do najbardziej prawdopodobnych sprawców powstania astmy. Po pojawieniu się astmy, infekcje, szczególnie wirusowe, są częstym powodem zaostrzeń astmy. Nietypowe infekcje bakteryjne, takie jak Mycoplasma pneumoniae i Chlamydia pneumoniae oraz grzyby w przypadku alergicznej aspergilozy oskrzelowo-płucnej (ABPA), również odgrywają potencjalną rolę w wywoływaniu i zaostrzaniu tej choroby.

 • Zapalenie oskrzeli

Zapalenie oskrzeli jest zapaleniem wyściółki oskrzeli, która przenosi powietrze do i z płuc. Osoby z zapaleniem oskrzeli często kaszlą zgęstniałym śluzem, który może być przebarwiony. Wirusy wydają się być głównie odpowiedzialne, powodując aż do 95% przypadków ostrego zapalenia oskrzeli u zdrowych osób dorosłych. Wirusy są takie same jak te, które powodują przeziębienie. Bakterie mogą powodować zapalenie oskrzeli u osób z podstawowymi problemami zdrowotnymi. Najczęściej są to: Mycoplasma pneumonia, Streptococcus pneumonia, Haemophilus influenza, Moraxella catarrhalis i Bordetella pertussis.

 • Morgellons

Ludzie z Morgellonem zgłaszają uczucie pełzania pod skórą lub na powierzchni skóry, wysypki i rany, które mają kolorowe, nitkowate włókna pochodzące z nich. Ze skóry mogą również powstawać inne dziwne cząstki, które wyglądają jak nasiona, piaski, krystalizowane drobinki lub inne niewytłumaczalne ślady.

 • Zapalenie przełyku (wirusowe i grzybicze)

Zapalenie przełyku to każde zapalenie lub podrażnienie przełyku. Przełyk to rurka, która wysyła pokarm z ust do żołądka. Najczęstsze przyczyny to refluks żołądkowy, działania niepożądane niektórych leków oraz infekcje bakteryjne lub wirusowe. Zapalenie przełyku może mieć poważne konsekwencje, które wpływają na jakość życia. Nieleczone zapalenie przełyku może przerodzić się w stan zwany przełykiem Barretta. Może to zwiększać ryzyko raka przełyku.

Ten preset są dostępne na https://www.cancerclinic.co.nz/dna-presets.html. Wszystkie presety DNA można znaleźć na liście presety DNA.