Szczęśliwego Nowego Chińskiego Roku!

Chiński Nowy Rok jest tuż za rogiem!

W Nowy Rok i zawsze, niech pokój i miłość napełniają wasze serca, piękno i zdrowie wypełniają wasz świat, a zadowolenie i radość wypełniają wasze dni. Szczęśliwego Nowego Chińskiego Roku!

Ekspresowa dostawa będzie nieco wolniejsza niż zwykle podczas chińskiego Nowego Roku. Twoje zrozumienie byłoby bardzo cenne.

Przygotowujemy również torby podarunkowe, aby razem świętujemy ten festiwal!

Jeśli kupisz produkty Spooky2 od 1 lutego do 20 lutego, otrzymasz torbę z prezentami zawierającą przynajmniej jeden element chiński!

Pokaż swoje, kiedy otrzymasz!

Chiński Nowy Rok to największy festiwal w całym roku. Czy wiesz, jakie tradycje musimy celebrować? Przyjdź i przekonaj się! (Może być kilka wskazówek na temat naszych prezentów;))

Chiński zodiak:
Chiński zodiak, zwany także Sheng Xiao w języku chińskim, opiera się na dwunastoletnim cyklu. Jedno zwierzę reprezentuje jeden rok. Dwanaście zwierząt to mysz, wół, tygrys, królik, smok, wąż, koń, koza, małpa, kogut, pies i świnia. Zgadnij, w którym roku jest 2019? Rok Świni!

Czerwona koperta:
W Chiński Nowy Rok ludzie wkładają pieniądze do czerwonych kopert i dawają dzieciom. Ponieważ "czerwony" to szczęście w oczach Chińczyków. (Prawie wszystko jest czerwone podczas chińskiego Nowego Roku!) Dzieci, które dostają czerwoną kopertę, włożyłyby ją pod poduszkę i podniosły ją następnego ranka. Jest to sposób na modlitwę o szczęście w nadchodzącym roku.

Nie śpi w nocy:
Chińczycy spędzali całą noc lub przynajmniej do północy w wigilię chińskiego Nowego Roku. To jest sposób na odesłanie starego roku i powitanie nowego roku. Aby ten długi okres był bardziej przyjemny, chiński rząd organizuje wiosenną imprezę festiwalową w telewizji co roku.

Co wiesz o chińskim Nowym Roku? Czy wiesz, jaki jest twój chiński zodiak? Napisz na dole i podziel się z nami!