Istnieją specyficzne częstotliwości, które są uważane w medycynie alternatywnej za szczególnie uzdrawiające organizm człowieka. Poniżej znajduje się lista tych częstotliwości, które mają właściwości lecznicze.

  • 40hz:

W 1991 roku naukowcy odkryli, że pacjenci z chorobą Alzheimera zredukowali fale mózgowe o częstotliwości 40 Hz w porównaniu ze zdrowymi ludźmi. Zapewniając mózgom stałe i regularne bicie, powtarzająca się częstotliwość sprzyja zwiększonej reakcji nerwowej.

  • 174hz:

Jedna z częstotliwości Solfeggio. Ta częstotliwość uwalnia człowieka od napięcia i bólu.

  • 285hz:

Jedna z częstotliwości Solfeggio łagodzi napięcie i ból:
Ponadto, jedna z częstotliwości Solfeggio i jest uważana za uczestniczącą w leczeniu skaleczeń, oparzeń.

  • 396hz:

Związane z usuwaniem strachu i innych negatywnych uczuć, przekształcając negatywne emocje, takie jak żal w pozytywne, radosne.

  • 417hz:

Inna częstotliwość Solfeggio, który koncentruje się na usuwaniu negatywnej energii z przeszłości traumy lub że w otoczeniu.

  • 432hz:

Kolejna częstotliwość Solfeggio, która koncentruje się na usuwaniu negatywnej energii z przeszłości lub z otoczenia:
Ta częstotliwość Solfeggio jest dość skuteczna w przypadku częstotliwości leczniczej. Zmniejsza niepokój, obniża tętno i obniża ciśnienie krwi. Zanotowano twierdzenia o zadowoleniu z uczuć, szczęściu i większym odprężeniu podczas gry i słuchania 432 Hz.

  • 440hz:

Naturalna muzyczna wysokość dźwięku wszechświata daje bardziej harmonijny i przyjemny dźwięk, muzyka, która jest dostrojona do 440 Hz pomaga w rozwoju poznawczym słuchacza, pewności siebie, niezdecydowania i braku energii, może być wzmocniona przez piosenki dostrojone do 440 Hz. Ludzie wierzą, że 440 Hz działa na "myślenie" lub Czakrę trzeciego oka.

Znana jako częstotliwość miłosna, 528hz jest klucz dla naszego wszechświata, łącząc nas zarówno na poziomie materialnym jak i duchowym. Czując promienie słoneczne na twarzy, nadepnięcie na trawę, 528hz jest w chlorofilu roślin i w naszych DNA, zwykłych śmiertelników. Jedną z najbardziej znanych i powszechnie uznanych piosenek skomponowanych w 528hz jest Imagine John Lennon.

  • 639hz:

Używane do zrównoważenia serca Czakra. Ta częstotliwość jest pełna Miłości, Blask i Pozytywnej Energii. Może przekształcić niespokojne serca we współczujące, wypełnione energią i pozytywną energią. 639hz umożliwia komunikację, zrozumienie, tolerancję i miłość, poprawiając w ten sposób harmonijne relacje międzyludzkie, czy to w rodzinie, między partnerami lub przyjaciółmi.

  • 852hz:

Używany do podnoszenia świadomości, łączenia się z wszechobecnym duchem wszechświata i bycia w harmonii z wyższym sobą. Ta częstotliwość pomaga zastąpić negatywne myśli, dzięki czemu jest idealna, gdy przytłacza cię nerwowość lub niepokój. Pomaga również w obudzeniu intuicji i wewnętrznej siły, dając większy dostęp do duchowego doświadczenia i transformacji.

  • 963hz:

Związane z pobudzeniem szyszynki( ang. pineal gland) lub trzecie oko. Szyszynka jest małym gruczołkiem umieszczonym w geometrycznym centrum mózgu. Gruczoł ten jest najczęściej związany z produkcją hormonów, z których jednym jest melatonina, która reguluje wzorce snu. Co więcej, częstotliwość 963hz Solfeggio pomaga nam osiągnąć Jedność, ponownie połączyć się z wszechświatem i umożliwia bezpośrednie doświadczenie z niewibracyjnymi energiami świata duchowego. Jedną z korzyści płynących z częstotliwości 963hz jest zbalansowanie Czakry Koronnej, z zbalansowaną Czakrą Koronną, w której żyjemy w obecnej chwili, gdzie mamy zaufanie do naszego wewnętrznego przewodnictwa.

Możesz używać wielu różnych częstotliwości dźwięku w leczeniu chorób psychicznych, jak również wytwarzać fizyczne efekty lecznicze.

Bądźcie na bieżąco z bardziej interesującymi faktami na temat częstotliwości uzdrawiania ludzkiego ciała.