Koronawirus COVID-19 terroryzuje świat. Każdego dnia wirus mutuje, co utrudnia jego kontrolę. Na szczęście mamy Spooky2, który pomoże nam wygrać tę bitwę.

Spooky2 posiada największą i najbardziej aktualną bazę danych DNA/RNA na świecie, z ponad 105.000 różnych szczepów wirusów, bakterii i organizmów. Ta cenna informacja jest przekazywana za darmo. Bo nam zależy.

Ta instrukcja powie Ci, jak odkryć szczepy COVID-19 wpływające na Twój obszar i jak stworzyć precyzyjny program częstotliwości DNA/RNA do zwalczania tych konkretnych szczepów.

Przed rozpoczęciem zalecamy pobranie i zainstalowanie najnowszej wersji tego programu Spooky2:
https://www.spooky2.pl/downloadspage/.

1. Pobierz najnowszą bazę danych Base Pair z Kliniki Chorób Raka

Po kliknięciu na download, na dole tej strony pojawi się baza danych base pair. Generalnie aktualizujemy co drugi dzień, chcemy mieć pewność, że posiadamy najnowsze informacje w bazie danych, więc nasi użytkownicy będą mieli duże szanse na walkę i wygraną z wirusem COVID-19.

2. Przejdź do strony internetowej NCBI

Na stronie internetowej NCBI publikowane są wszystkie znane sekwencje genomów lub częściowych genomów, które zostały odkryte przez naukowców. Zobaczysz, że wszystkie wpisy tutaj są różnymi szczepami koronawirusa COVID-19.

3. Znajdź dokładne szczepy w swojej okolicy

Tutaj możesz posortować te częstotliwości, klikając na Locality and Gene Region. Gdy znajdziesz odpowiedni szczep w swojej lokalizacji i region Gene jest kompletny, możesz kliknąć na numer Genbank, aby uzyskać więcej informacji.

Na przykład, jeśli mieszkasz w Victoria of Australia i chcesz znaleźć szczepy z Twojej okolicy. Szukając na liście, możesz znaleźć numer Genbank MT007544 z miejscowością w Australii: Wiktoria i region genów jest kompletny.

Kliknij na numer Genbank, pokaże on więcej informacji o wybranym szczepie. To co musisz zrobić, to skopiować 'vic01' (kod przed '2020') do oprogramowaniu "spooky2".

4. Znajdź częstotliwość występowania Twojego szczepu w oprogramowaniu Spooky2

Po pierwsze, musisz się upewnić, że Twoje oprogramowanie jest załadowane do najnowszej bazy danych pary bazowej, możesz sprawdzić w zakładce System.

Teraz w zakładce Programs można wyszukać program z kodem sprzed '2020' skopiowanym ze strony internetowej NCBI.

Na przykład, będziesz szukał "VIC01", który właśnie skopiowałeś z Genbanku.

Dwa programy wyszły z 'VIC01'. Wszystkie częstotliwości koronawirusa COVID-19 są w ostrym stanie, więc kliknij na to podwójnie. Jeśli przewiniesz notatki w dół, zobaczysz, gdzie znajdował się tekst wyszukiwania w programie. Teraz widzisz, że 'VIC01' jest w kroku numer 14.

Następnie przejdź do zakładki Control i zaznacz "Overwrite Generator" i wybierz dowolny dostępny port generatora.

Zmień numer w oknie kroku na 14 i naciśnij 'tab', a zobaczysz świecące się jasne światło. Jest to częstotliwość twojego szczepu.

Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy na częstotliwość, a częstotliwość zostanie skopiowana do schowka, po prostu wybierz OK.

5. Stwórz program wykorzystujący tę częstotliwość

Kliknij na plik (w lewym górnym rogu) i stwórz program.

W tym panelu możesz nadać swojemu programowi dowolną nazwę, a częstotliwości muszą być wklejone do pola Frequencies. W tym czasie, możesz napisać swój opis i zapisać go, wybierz tak.

Teraz, w zakładce Programs, możesz wyszukać program, który właśnie utworzyłeś. W zakładce Programs zobaczysz nowy program i uruchomisz go.